avi1
avi2
ilustrae panInternet pôžičky online

Časté otázky

Vziať si pôžičku prináša nielen príjemné pocit z prísunu financií, ale aj záväzok, ktorý sa s pôžičkou spája. Podpísaním zmluvy o půkjče sa zaväzujete k veciam, ktoré v prípade nesplnenia môžu priniesť problémy. Jedná sa predovšetkým o rôzne sankcie a poplatky. Správny výber pôžičky a jej poskytovateľa je dnes trochu opomínanou vecí, ale rozhodne sa oplatí venovať úsilie a zvoliť správne. Predchádzajte problémom skôr ako nastanú.

Bankové alebo nebankové pôžičky? Aký je rozdiel?

Pôžičky poskytujú rôzni poskytovatelia, v banke získate pôžičku bankový, ktorá je väčšinou výhodnejšie a pevnejšiu. Riziká sú tu menšie, ale je oveľa mienky dostupná. K jej schválenie potreby dobrú bonitu. Poskytovatelia mimo bankový sektor ponúkajú pôžičky nebankové. V tejto oblasti pôsobí veľkí a solídne spoločnosti, ale aj malé firmní, ktorým ide skôr o poplatky a sankcie ak prestanete splácať, alebo sa oneskoríte so splátkou. Voľte radšej väčšie a známejšie firmy.

Čo je to konsolidácia pôžičiek

Konsolidácia pôžičiek čiže zlúčenie pôžičiek je prevedenie všetkých Vašich existujúcich dlhov do jednej pôžičky. Môžu to byť napríklad dlhy na kreditnej karte, kontokorent, spotrebiteľské úvery atď Za každú jednotlivú pôžičku platíte nejaké poplatky a každá pôžička má rozdielne podmienky. Zlúčením do jednej pôžičky tak ušetríte každý mesiac.

Ako porovnať ponuky pôžičiek?

Univerzálnym parametrom je RPMN - ročná percentuálna miera nákladov. Udáva ako je konkrétny variant pôžičky drahá vrátane všetkých poplatkov. Vybítrejte tú, ktorá má nižšiu RPMN. Ďalej možno pôžičky porovnať podľa dostupnosti. Dostupnejšie pôžičky sú samozrejme drahšie a menej výhodné.

Čo robiť v prípade finančných problémov?

Neriešte svoju zlú dlhodobú finančnú situáciu ďalšou pôžičkou. Nikam to nevedie, skôr naopak. Môžete sa dostať ešte do väčších problémov. Snažte sa plánovať si svoj mesačný rozpočet tak, aby ste neminuli viac, ako zarobíte. Snažte sa znížiť Vaše náklady a uvažujte ako zvýšiť Vaše príjmy inak ako pôžičkou. Ak je Vaša situácia naozaj zlá a nezvládate ju, vyhľadajte odbornú pomoc. Riešte Vaše problémy včas as chladnou hlavou. Neodsouvejte riešenie na neskôr. Čím skôr sa k Vašej situácii postavíte čelom, tým menšie následky to bude mať. Čas je totiž proti Vám a dlhy každým dňom narastajú.

Čo je to pôžička pred výplatou?

Jedná sa o pomerne novú službu na finančnom trhu. Pôžička pred výplatou ponúka malú sumu niekoľkých tsíckorun na krátku dobu do jedného mesiaca. Podmienky schválenia sa mierne ale cena za túto pôžičku je vysoká. Pamätajte, že peniaze, ktoré si dnes takto požičiate Vám môžu prsty mesiac chýbať.

Infocentrum:

Ako zvoliť správnu pôžičku?
Základné informácie akú pôžičku zvoliť a aké sú možné riziká a nebezpečenstvá pôžičiek. Časté otázky
Čo Vás najviac zaujíma? Konsolidácia pôžičiek
Spojte všetky vaše dlhy do jedného a ušetrite. Ako sa posudzuje bonita?
Ako a podľa čoho posudzujú poskytovatelia pôžičiek vašu bonitu pred schválením pôžičky? Zmluva o pôžičke
Čo musí zmluva o pôžičke obsahovať a na čo si dať pozor. Desatoro pôžičiek
Než pristúpite k pôžičke, zoznámte sa s možnými rizikami. V desatore uvádzame najdôležitejšie zásady pre požičiavanie.
list

Všetky práva vyhradené. © 2008 - 2024 www.internetpozicky.sk.

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa je kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané. Nie sme poskytovateľom pôžičiek

provozovatele